Menü Kapat

Çatı Aktarma

Çatı aktarma, kiremit çatılarda yıpranan kısımların ve hasar gören kiremitlerin yenilenmesine verilen isimdir. Kiremit çatı örtüsü ülkemiz iklim koşullarına en uygun malzeme olmakla birlikte sıklıkla bakım ve onarım gerektirir. Aksi takdirde çatının taşıyıcı kısımları da dahil olmak üzere diğer çatı bölümleri de dış etkilere maruz kalarak binaya hasar, bina sakinlerine de rahatsızlık vermeye başlar.

  • Öncelikle çatıdaki kiremitler kontrol edilir. Kırık ve hasar görenler ayrılır, sağlam olanlar belirlenir. Çatıdaki kiremitlerin tamamı bu şekilde toplanarak ayrılır.
  • Kiremit örtünün altındaki su yalıtım örtüsü toplanarak atılır. Yerine polyester keçeden yapılan kiremit altı su yalıtım örtüsü serilir. Bu kısmın altına çatı merteklerinin çakılması izolasyonun daha verimli ve sağlam olmasını sağlayacaktır.
  • Çatı örtüsünün üzerine kurulduğu taşıyıcı birimlerin kontrolü yapılır. Genellikle ahşap malzemeden yapılan bu taşıyıcı elemanlarda ciddi hasar olması halinde yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Kısmen zarar görmüş olması durumunda ise güçlendirilmesi gerçekleştirilir.
  • Eğer çatılarda gizli dereler varsa yalıtımı sağlanarak suların kiremitlerin altına ve dolayısı ile çatının zeminine sızması engellenir. Asma dereler varsa yenisi ile değiştirilir.
  • Asansör bölümü ve baca kenarları gibi kısımlarda izolasyon ve membran uygulaması yapılarak su sızıntılarının önlenmesi sağlanır. Yıpranan kısımların tamiri veya yenilemesi gerçekleştirilir.
  • Kiremit yüzeylerin birleştiği köşelere beton dökülerek üzeri yine oluk kiremitlerle kapatılarak birleşme yerlerinden su sızıntısı önlenmiş olur.Ofis Tabelası

Kiremit Çatı Kaplamalarının Tadilatı : Kiremitlerin döşenebilmesi için çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılması ve bu tahta kaplamaların üzerine de nitelikli bir su geçirmez bitümlü membran örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek suyun aşağıya geçmesini engellemek için kullanılır. Çatı kiremitleri tek tek kontrol edilmeli kırılan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir. Bakım ve kontrol aşamasında kiremitlere zarar vermeyecek şekilde üzerinde gezilmesine dikkat edilmelidir.

Yeni Ahşap Çatı Yapımı, Pergole Çatı, Membran Çatı İzolasyonu, Çatı İzolasyon, Kiremit Çatı, Çatı Katı Dekorasyonu, Ahşap Konstrüksiyon, Eternit Çatı, Çatı Kaplama,Teras Balkon Kapatma, Kamelya Çatı, Çelik Çatı Sistemleri, Çelik konstrüksiyon, Shingle Çatı, Çatı Aktarma, Çatı penceresi, Membran Çatı, Şeffaf Çatı Işıklık, Çatı merdiveni, Sandwich panel çatı, Çatı Çıkış Kapakları, Çatı Uygulamaları, Bakır Çatı, Veranda Çatı Yapımı, Çatı Onarım – Bakım, Çatı İzolasyonu, Çatı Modelleri, Çatı Katı Tadilatı, Kapı Önü Sundurma, Çatı Fiyatları Sundurma Çatı, Onduline Çatı.

Firmamızın uzman personeli, çatıdaki mevcut olan kiremit ve omuz mahyaları tamamen sökülür. İçlerinde kırık, çatlak ve yıpranmış olanları yenileri ile değiştirildikten sonra çatı üzerinde balyalar halinde sıralanır. kiremitler söküldükten sonra ortaya çıkan karkas- ahşap iskelet üzerinde kırık, çürümüş, sağlam olmayanları ve tahtalarının eksik olanları tamamlanır.

Çatıda oluşan toz, kiremit parçaları, tahta vb molozlar süpürülerek temizlenir

Gerekli eğim ve akma var ise çatı örtüsü (kiremit, membran, şıngıl vs. serielrek çatı tamamlanır.

Yağmur ve kar sularının tahliyesinde kullanılan gider, dere ve oluklarının izolasyon ve bakımları yapılır. Çatının ses, nem, ve ısı izolasyonları yapılarak proje teslim edilir.