Menü Kapat

Çatı Tadilat

Çatı demek binanın en fazla hasar gören ve en çok bakıma ihtiyaç duyan bölümü demektir. Özellikle Türkiye gibi dört mevsimin de yaşandığı ülkelerde her türlü atmosfer olayına maruz kalan çatıların belli dönemlerde elden geçirilmesi, sorunlu yerlerinin onarılması, yenilenmesi gereken yerlerinin yeniden yapılması zorunludur. Çatılar bakım ve onarımlarının ihmali halinde bir süre sonra ciddi sorunlar yaratmaya başlamakta ve çok daha büyük masraflara sebep olmaktadır.

Çatı tadilatı işlerinde taşıyıcı kısımla çatı örtüsü kısmının ayrı ele alınması ve projelendirilmesi gerekir. Yanlış inşa sebebiyle, özellikle taşıyıcı kısmın çatı örtüsü için zayıf kaldığı hallerde yıkılma gibi ciddi tehlikelerle de karşılaşılabilmektedir. Böyle durumda taşıyıcı kısmın yeniden ve yüke uygun şekilde inşa edilmesi en doğrusu olacaktır.

Bunun yanında çatıların inşası esnasında ısı izolasyonu her zaman göz ardı edilir. Binayı yapan firma masraftan kaçınmak için ya izolasyon yapmaz yada ucuz malzeme kullanarak bir süre sonra işe yaramaz izolasyonlar yapar. Bu yüzden ısı kayıplarının yaşanması ve su sızıntıları sıkça görülür. Özellikle ısı kayıpları sebebiyle ödenen enerji faturaları bir süre sonra çatı tadilatı için ödenecek miktarı geçmeye başlar. Yapılması gereken en doğru şey tüm bina sakinlerinin bir araya gelerek çatı tadilatı konusunda ortak bir karar almasıdır.

çatı tadilat , çatı tadilat firmaları , çatı tadilat fiyatları , en uygun fiyatlarla çatı tadilat , çatı tadilat ustası , çatı tadilat tamirat fiyatları