Menü Kapat

Çatı Yenileme

çatı yenileme , çatı yenileme fiyatları , çatı yenileme ustaları , istanbul çatı yenileme , çatı yenileme firması , en uygun fiyatlarla çatı yenileme , garantili çatı yenileme

Çatılar bir yapının en önemli parçalarından biridir.Çatılar kar ve rüzgar yüklerini karşılarken yağmur,kar,dolu ile gelen suyun yapı içine girmeden uzaklaşmasını sağlarlar.İyi ısı yalıtımlı bir çatı yapı içindeki ısıtma ve soğutma masraflarını büyük miktarlarda azaltırken aynı zamanda yapılacak uygun aydınlatma sistemleriyle yapının gün içindeki aydınlatma ihtiyacının çoğunu karşılar.Elektronik veya mekanik havalandırma sistemleriyle yapını. nefes almasını sağlar.
Çatılar yapıldıkları sisteme,kullanılan malzemeye,işçilik kalitesine ve ortam şartlarına göre değişen oranlarda olmak üzere yüzlerce yıla kadar kullanım ömrüne sahiptirler.Bakır,çinko gibi malzemelerden yapılan çatıların ömrü yüz yıldan fazlayken diğer malzemelerden yapılan çatıların ömrü 10 ile 50 sene arasında değişmektedir.
Kullanım ömrünü uzatmak için yapının konfor şartlarında kullanabileceği maksimum zaman aralığı,ortam şartları,hava koşulları tesbit edilerek çatı konstruksiyonu ve kaplama sistemi buna göre projelendirilmelidir.Kaliteli ve son teknoloji ürünü malzemeler birinci sınıf işçilik ile birleştiğinde yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde sizi ve yapınız koruyan bir çatı sahibi olursunuz.
Projeye uygun olmayan kalitesiz ve kötü işçilik ile yapılmış bir çatı insan sağlığı ve psikolojisi üzerindeki olumsuz pek çok etkisiyle beraber işletmelerde telafi edilemez zararlara yol açabilir.Çatıdan sızan bir damla su bile bir elektrik panosunun veya bilgisayar monitörünün içine düşerse kısa devrelere hatta yangına sebep olabilir.Ülkemiz şartlarında çok kuvvetli fırtınalar ve kasırgalar nadir olsa da yeterince ve uygun bağlantı elemanlarıyla monte edilmemiş bir çatı kolayca parçalanıp uçabilir yapı etrafında ve içinde pekçok istenmeyen duruma yol açabilir.Isı yalıtımı düzgün olmayan bir çatı yoğuşma problemlerine yol açarak,yağmur yağmasa dahi yapı içinde damlamalara sebep olur.Aşırı ısıtma ve soğutma masrafları çıkarken,yapı içinde ( şömineci ) yaşayan ve çalışan insanlar soğuktan veya sıcaktan yaşam için konfor şartlarını kaybettiklerinden verimleri düşer.
Böyle bir çatının acilen yenilenmesi veya değiştirilmesi kısa ve uzun vadede pekçok yaralar sağlar.
Problemli bir çatınız varsa ve General Yapı yı çağırdığınızda uzman personelimiz çatınızı en ince detayına kadar inceleyerek yapılması gerekenler hakkında bir rapor hazırlar.Çatı yenileme işleri devam ederken işletmenin faaliyetlerinin sürmesi için tüm imkanlar zorlanır.Yenileme işleri en kısa zamada tamamlanır.Yapılacak tüm işler ve maliyetleri önceden bilindiğinden ekstra masraflar çıkmaz. Çatınız General Yapı garantisi altına girer.
Aluminyum panel yürüme,ağır malzeme koyma vb. sebeplerden dolayı yükü taşıyamamış dolayısıyla kırılmış.Panel birleşimnoktasında açılmalar olduğundan bu noktalarda kar ve yağmur durumunda bina içine sızıntılar olmaktadır.