Hadımköy Çatı Aktarma

Hadımköy Çatı Aktarma , hadımköy çatı tamiri , hadımköy çatı ustası , hadımköy çatı onarım hizmetleri , hadımköy kiremit çatı tamiri , kenet çatı , hadımköy eksiz oluk tamiri.

cati_aktarma

Hadımköy(Boyalık) Çatı Tadilat,Hadımköy(Boyalık) Çatı Tadilat Ustası,Hadımköy(Boyalık) Çatı Tamirat,Hadımköy(Boyalık) Çatı Aktarma Ustası,Hadımköy(Boyalık) Çatı Ustası,Hadımköy(Boyalık) Çatı Kaplama,Hadımköy(Boyalık) Çatı İzolasyon,Hadımköy(Boyalık) Çatı İzolasyon Ustası

Çatılardan beklenen en önemli işlevlerden biri de su yalıtımı sağlamasıdır. Kiremit çatı örtüleri dış hava şartları ve üzerinde gezilmesi nedeniyle hasar aldığında kendisinden beklenen görevleri yerine getirememeye  başlar, bu durum oluştuğunda  çatı ana taşıyıcı elemanları ve çatı döşemesi suya maruz kalmış olur. Kiremit çatı örtülerinin eski performansına kavuşmaları için yapılan uygulamalara çatı aktarma uygulaması denir.
ÇATI AKTARMA NASIL YAPILIR
 Çatı aktarma uygulaması genel olarak 5 aşamada gerçekleştirilir .
 Kiremitlerin Kontrolü : Çatı kiremitleri kontrol edilerek kırık olanlar ile tekrar kullanılabilecek olanlar birbirlerinden ayrılır. Çatı aktarma maliyeti düşünülerek, kiremit kontrolü esnasında kiremitlere zarar verilmemesine dikkat edilmelidir. Tüm uygulamalar tamamlandıktan sonra kiremitler tekrar çatı yüzeyine kaplanır.
 Su Yalıtım Örtüsünün Değiştirilmesi : Eski su yalıtım örtüsü sökülerek yerine polyester keçeli kiremit altı örtüsü serilir ya da pürmüz yardımıyla membran  yapıştırma uygulaması yapılır.
 Çatı Taşıyıcılarının Güçlendirilmesi : Çatı taşıyıcı elemanları (ahşap karkas) kontrol edilerek hasarlı olanlar yenileri ile değiştirilir.
 Gizli Dere / Dere : Çatıda gizli dere bulunuyor ise, havuzlama tekniği ile yalıtım yapılarak yağış sularının içeri sızması engellenir. Çatıdaki asma dereler yenisi ile değiştirilir.
 Baca ve Asansör Kulesi : Asansör kulesi ve baca kenarları gibi riskli bölgelere, çatı kaplamasına doğru 25 cm, yukarıya doğru ise en az 15 cm membran uygulaması yapılarak su girmesi engellenir.
 Kiremit Çatı Kaplamalarının Tadilatı : Kiremitlerin döşenebilmesi için çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılması ve bu tahta kaplamaların üzerine de nitelikli bir su geçirmez bitümlü membran örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek suyun aşağıya geçmesini engellemek için kullanılır. Çatı kiremitleri tek tek kontrol edilmeli kırılan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir. Bakım ve kontrol aşamasında kiremitlere zarar vermeyecek şekilde üzerinde gezilmesine dikkat edilmelidir.
Hadımköy Çatı Ustası,Hadımköy Çatı Yapımı,Hadımköy Çatı Tamiri,Hadımköy Çatı İzolasyon,Hadımköy Kremit Çatı Aktarma,Hadımköy Çatı Çardak,Hadımköy Çatı Kamelya,Hadımköy Çatı Ustası Arayan,Hadımköy Çatı Ustası Arıyorum,Hadımköy Çatı Ustası Bul,Hadımköy Çatı Ustası Servisi,Hadımköy Çatı İşçilik Fiyatları,Hadımköy Çatı Kaplama,Hadımköy Çatı Etermit Yapımı,Hadımköy Çatı Pergola Yapımı,Çatı Veranda Yapımı,Hadımköy Çatı Firması,Hadımköy Çatı Lambiri Ustası,Hadımköy Çatı Modelleri,Hadımköy Çatı Çeşitleri,Hadımköy Ahşap Çatı Ustası,Hadımköy Onduline Çatı Ustası,Hadımköy Sandwich Panel Çatı Ustası,Hadımköy Membran Ustası,Hadımköy Yalıtım Ustası,Hadımköy Çatı Çardak Ustası,Hadımköy Çatı Bakım Ustası,Hadımköy Çatı Tamir Ustası,Hadımköy Çatı Servisi,Hadımköy Çatı Ekibi,Hadımköy Çatı İzolasyon Ustaları,Hadımköy Şıngıl Çatı Ustası,Hadımköy Çatı Resimleri,Hadımköy Çatı Fotoğrafları,Hadımköy Çatı Modelleri,Hadımköy Çatı Çeşitleri Nelerdir,Hadımköy Çatı Çeşitleri Fiyatları,Hadımköy Ahşap Çatı Çeşitleri,Hadımköy Çatı Malzemeleri,Hadımköy Alo Çatı Ustası,Hadımköy Çatı Acil Çatı Ustaları,Tecrübeli Çatı Ustası